poniedziałek, 16 maja 2016

Nasza "medialna" para błotniaków łąkowych Circus pygargus powróciła...

W trakcie kontroli stanowisk błotniaka łąkowego Circus pygargus w powiecie prudnickim natrafiliśmy na oznakowane przez nas w zeszłym sezonie znaczkami skrzydłowymi ptaki. Takie obserwacje bardzo nas cieszą :-). Po sprawdzeniu kodu okazało się, że ptaki te odbywały lęgi w tym samym miejscu w zeszłym sezonie jako para. Dochowały się wtedy trzech piskląt. Oba osobniki zostały schwytane i oznakowane w trakcie nagrywania reportażu o czynnej ochronie błotniaka łąkowego na Opolszczyźnie. Linki do wyemitowanego materiału znajdują się w poście Reportaż z czynnej ochrony błotniaka łąkowego na Opolszczyźnie. MEDIALNE BŁOTNIAKI POWRÓCIŁY!!! Oby i w tym sezonie im się poszczęściło i dochowały się piskląt.

Samiec o kodzie znaczków skrzydłowych OJPN z obrączką FN77371 oznakowany pod Głogówkiem 07.07.2015 r.


Samica o kodzie znaczków skrzydłowych OJWN z obrączka FN77367 oznakowana pod Głogówkiem 07.07.2015 r.

Przy okazji podajemy linka do strony, na której można zgłaszać obserwacje oznakowanych znaczkami skrzydłowymi błotniaków łąkowych Busards.com oraz do podstrony o ZNAKOWANIU na stronie projektu OCHRONA BŁOTNIAKA ŁĄKOWEGO W POLSCE realizowanego przez TOWARZYSTWO PRZYRODNICZE "BOCIAN".

3 komentarze:

  1. Gratuluję! To naprawdę cieszy ,że ptaki powracają na swoje miejsca lęgowe i (można tak powiedzieć ) do swoich ornitologów, którzy dbają o bezpieczne miejsca lęgowe. Zdjęcia super - pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale piękne ptaki i do tego oznakowane. Gratulacje

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajnie,że szczęśliwie wróciły na swoje tereny lęgowe.pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń