piątek, 10 lipca 2015

Kolejny samiec błotniaka łąkowego Circus pygargus z czeską obrączką stwierdzony na Opolszczyźnie

Dopiero co donosiliśmy o tym, że złapaliśmy samca błotniaka łąkowego Circus pygargus z czeską obrączką (czytaj tutaj: czeski błotniak łąkowy zagnieździł się na Opolszczyźnie), a tymczasem dzisiejsza kontrola kolejnych stanowisk lęgowych na Opolszczyźnie przyniosła nową niespodziankę. Złapany dziś samiec także był zaobrączkowany u naszych południowych sąsiadów. Tym razem ptak oprócz standardowej obrączki metalowej o numerze E-18678 N. MUSEUM PRAHA, nosił także obrączkę kolorową - białą z czarnym kodem literowym - PE (każdy kraj, w którym realizowany jest projekt znakowania tego gatunku ma przypisany kolor tła obrączki i kolor znaków na znaczniku - w Polsce jest to pomarańczowa obrączka z czarnym kodem literowo-cyfrowym). Pozostaje nam tylko wysłać dane stwierdzenia ptaka i czekać na informacje o dacie, miejscu i czasie jego oznakowania, o których niezwłocznie Was poinformujemy :-).

leć polować i dokarmiać samicę wraz z trójką twoich dzieci... :-)

8 komentarzy:

 1. Wow a to urodzaj na czeskich gości. Widać Opolszczyzna bardzo im się spodobała i właśnie tutaj zakładają rodziny. Pozdrawiam :) :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Good luck beautiful bird! Very nice series!
  Have a nice weekend,
  Maria

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny ptak. Zazdroszczę tak bliskiego spotkania z błotniakiem.
  Pozdrawia Andrzej z Krapkowic

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne foty samca,ciekawe ile naszych jest stwierdzanych lęgowych w czechach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie sporo, tylko przy samej granicy jest obecnie 5 ptaków lęgowych z naszymi obrączkami... Mamy też info, że jedna z naszych samic zaobrączkowanych w 2011 r. jest obecnie lęgowa na Podlasiu... Pozdrowienia!

   Usuń
 5. Ale cudowne stwierdzenie i już drugie. Gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 6. What a wonderful privilege to be so close to such fabulous birds. Beautiful captures with your camera too, Piotr. Great work, gentlemen

  With best wishes from a wet UK - - - - Richard

  OdpowiedzUsuń