czwartek, 16 października 2014

Przekonaj się, czy jesteś spostrzegawczy :-)

Znajdź szczegóły, które różnią od siebie dwa obrazki. W komentarzu napisz ile różnic udało Ci się odszukać (na razie nie podawaj jakie, daj szansę innym). Kliknij w zdjęcie, aby je powiększyć. 
Zatem do dzieła! Życzymy powodzenia!

rusałka pawik Aglais io (po lewej zdjęcie oryginalne, po prawej zmienione w programie graficznym), fot. P. Zabłocki
ROZWIĄZANIE: osiem różnic :-) 

Na zdjęciu po prawej stronie motyl ma: 1). dodatkową buławkę na prawym czułku, 2). brakuje mu lewego oka, 3). na lewym przednim skrzydle ma dodatkową trzecią jasnoniebieską plamkę, 4). przedłużoną trójkątną czarną plamkę przy przedniej krawędzi skrzydła, 5). przedłużony prążkowany przedni skraj skrzydła, 6). na lewym tylnym skrzydle brak środkowych niebieskich plamek w "oczku", 7). na prawym przednim skrzydle ma dodatkową białą plamkę w "oczku". Tym razem różnice między obrazkami dotyczą nie tylko samego motyla, pojawiły się także w tle - 8). brakuje trawki przy lewym przednim skrzydle motyla ;-).

22 komentarze:

 1. Sześć sztuk bez powiększania zdjęć.

  OdpowiedzUsuń
 2. ja tez znalazłam 6 różnic:)pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. WIdzę 7
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Również widzę siedem różnic, pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. też mam 7 różnic :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Super zgadywanka! Ja też wyszukałem 7 różnic :-)
  Pozdrówki

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna zabawa. Wyszukałam 7 różnic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, trzeba przyznać, że jesteście spostrzegawczy... ale czy każdy widzi te same 7 różnic?... Wytężcie wzrok i próbujcie dalej, bo to nie wszystkie różnice...;-). Mamy nadzieję, że zabawa się spodobała?

   Usuń
 8. It was fun to look for the 7 !! I did find them!
  Nice butterfly-pics
  Have a nice weekend!

  OdpowiedzUsuń
 9. Czym się różnią ?
  Ten z prawej ma jedno oko czyli nie ma lewego, ma 2 końcówki na prawym czułku, na lewym skrzydle u samej góry ma dłuższe prążki,pod nimi dłuższy trójkącik czarny, i o jedną białą kropkę więcej na lewym skrzydełku pod plamką pawikową , na dolnym lewym skrzydełku brakuje mu środka w oczku plamki,a na górnym prawym skrzydełku ma jedną białą plameczkę więcej , hihi ale bałagan mi wyszedł ''nie fachowonazwienny'' :))
  Pozdraiwm :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to już wiemy, czego jeszcze nie zauważyłaś ;-). Szukaj, szukaj... (Najbardziej rozbawiły nas "końcówki" na czułku;-)) - fachowo nazywają się buławkami). Pozdrawiamy serdecznie!

   Usuń
  2. Buławki .... warto zapamiętać.
   U motyli już różnic nie widzę, jedynie na piasku na zdjęciu z lewej strony jakiś zgięty patyczek albo cuś , moją spostrzegawczość kończę na 8 różnicach .
   Kolorowych snów:)

   Usuń
  3. BINGO! :-) Czyli dotarliśmy do rozwiązania :-)
   Gratulujemy bystrego wzroku!!!
   Pozdrowienia!

   Usuń
  4. Wow!!! dzięki , ale już zakładam okulary , niemniej zawsze miałam chyba wyczulony wzrok :)), może dlatego ,że mało mówię ,nie mam pamięci do gadania a do wzrokowania , tak mam pamięć wzrokową , matematyki się tak uczyłam jak nie rozumiałam, zapamiętywałam całe zadania i drogą kombinacji porównywania i podstawiania jakoś dawałam radę .
   Pozdrawiam Was cieplutko :)

   Usuń
 10. It is number 1, that one has three dots on the left wing, brilliant photos.

  OdpowiedzUsuń
 11. No tak - ta trawka ......to był ten 8 szczegół. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Super zabawa! Zapraszam do siebie i pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zawsze się spóźniam na te zagadki:( Ale są super:) Mogę znać odpowiedź na pytanie które zadałam w poście ze schematem skrzydła? Bardzo bym prosił:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Fantastic! I like puzzles.Well done and it's also a beautiful picture. Greetings from the Netherlands, Joke

  OdpowiedzUsuń
 15. Czyli jednak nie jestem spostrzegawczy :-). Nie zauważyłem tej dodatkowej jasnej plamki na "oczku" na skrzydle:-), ale słomka na piachu od razu mi sie w oczy rzuciła. Fajna zabawa.
  Pozdro
  MIKI

  OdpowiedzUsuń
 16. However, very nice pictures, but also a beautiful operation. The extra blue dots I noticed the same on but the other differences are not:-) Nice and clear picture of this peacock.
  ******************
  Jednakże, bardzo ładne zdjęcia, ale również piękna praca. Dodatkowe niebieskie kropki zauważyłem to samo na innych, ale różnice nie są:-) Ładny i jasny obraz tego pawia.

  OdpowiedzUsuń