sobota, 29 marca 2014

ZAGADKA nr 10. Ptak dziwak nr 2.

Ponieważ świetnie się bawiliśmy przy naszym ptaku dziwaku nr 1 (ZAGADKA nr 9), a doszły nas słuchy, że zagadka jest fajna ale dla niektórych dość trudna, przygotowaliśmy ptaka dziwaka nr 2… Zasady te same, trzeba podać liczbę i nazwy gatunków ptaków z jakich składa się nasz okaz… Udanej zabawy...;-)!

ptak dziwak 2, fot. M. Wolny & P. Zabłocki

ROZWIĄZANIE: nasz ptak dziwak składa się z sześciu gatunków: 
głowa, szyja i pierś – krzyżówka Anas platyrhynchos (Mallard)
czubek – dudek Upupa epops (Hoopoe)
 dziób i oko – łabędź niemy Cygnus olor (Mute Swan)
skrzydło – sójka Garrulus glandarius (Eurasian Jay)
brzuch i nogi – bocian biały Ciconia ciconia (White Stork)
ogon – dymówka Hirundo rustica (Barn Swallow)

18 komentarzy:

 1. Gee when I look at this bird I feel like I drank too many glasses of wine!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje mi się, że na pewno ma coś z kaczki krzyżówki;) czubek na głowie dudka, może bocian bo nogi ma długie i skrzydło sójki

  OdpowiedzUsuń
 3. No i mamy kolejny wiosenny żarcik - świetna edukacyjna zagadka ( poznajemy gatunki ptaków ). Moim zdaniem jest 6 gatunków : kaczka, dudek, łabędź,sójka, jaskółka i oczywiście bocian. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę ,że Alicja ma rację to te gatunki ptaków.( no ale mogę się mylić ). Świetna zabawa- macie super pomysły.Pozdrawiam :) :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No dziewczyny chyba się mylicie, bo ja widzę 7 gatunków. Bocian to na pewno, ale pozostałe dają do myślenia. Pozdro dla wszystkich blogowiczów. Kazik

  OdpowiedzUsuń
 6. kaczka krzyżówka może być Miłego weekendu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hejka wszystkim , ale super zagadka.....znowu ptaszek - taki cudaczek. Ja się dopatrzyłam 6 gatunków ptaków ; dokładnie jak Alicja i Szarlota. - dudek, kaczka, łabędź, sójka, bocian i jaskółeczka. Również wszystkich odwiedzających ten wspaniały blog serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brawo! Wszystkie 6, ale trzeba następnym razem wpisywać pełne nazwy - mamy różne gatunki bocianów, kaczek, jaskółek i łabędzi... ;-), pozdrowienia!

   Usuń
 8. Mi wyszły takie: kaczka krzyżówka, bocian chyba niemy, dudek, jaskółka, bocian, sójka,:) Czekam na następne zagadki i zapraszam do mnie:)

  Ps. Dalej nie mogę was dodać. Jak będę miał okzję to spróbuję z innego komputera:)

  OdpowiedzUsuń
 9. My też nie możemy często dodać kogoś do obserwowanych...

  OdpowiedzUsuń
 10. He must have given you a shock!

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę ptaki: bocian, kaczka, łabędź, sójka, jaskółka i dudek. Dobrze że w przyrodzie nie ma takich cudaków...
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wonderful !!! I must come to Poland to look for this Ducoospoe Jay!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Welcome;-), we have a lot of interesting specimens;-) Greetings!

   Usuń
 13. Uwaga piszę: na górze dudek, niżej kaczor, niżej skrzydła to od sójki, nogi od łabędzia, a skrzydła to jaskółka. Ta zagadka to bardziej prosta od poprzedniej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, oj! Chyba ktoś tu pisał w pośpiechu... A jaki kaczor? - Trzeba podać gatunek ptaka;-). Nogi to chyba jednak nie od łabędzia - śmiesznie by wyglądał na takich wysokich nogach, a skrzydła to w końcu od sójki czy jaskółki? A jak jaskółki to jakiej?

   Usuń
 14. Whahahahahha ... ja już pracuje na jakie rodzaje ptaków widziałem go i zobaczyłem, że odpowiedzi cheater pod zdjęciami było. To niesamowite!
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 15. Ptak - cudak!!!! Fajnie to wymyśliliście :-). Widać że ten jest poskładany ale ten z pierwszej zagadki wygląda dość realistycznie :-) Pozdro

  OdpowiedzUsuń